Dotace

logo
Projekt elektromobil

Naše firma se dlouhodobě zabývá zlepšováním životního prostředí, ekologií a recyklací, a proto v rámci Cílů kvalit pro rok 2017 jsme pořídili ekologický služební automobil na alternativní pohon a nabíjecí stanici.

Jinými slovy elektromobil je automobil na elektrický pohon, který je poháněn elektromotorem a jako zdroj energie využívá akumulátor, který musí být před jízdou nabit, protože na jeho kapacitě závisí dojezdová vzdálenost elektromobilu. Elektromobil = nový styl života.

Na nákup elektromobilu a nabíjecí stanice jsme vypsali veřejnou zakázku, kde jsme vybrali osobní vůz NISSAN LEAF Tekna v černé metalíze. Nissan Leaf je nejprodávanější elektromobil. Přibližně 200.000 ks celosvětově prodaných vozidel garantuje nejen obrovské zkušenosti, dokonalost, kvalitu, ale vzhledem ke zjednodušení či absenci dalších prvků (spojka, převodovka, filtry, oleje, atd.) taky ekonomičnost a bezporuchovost. Využitím rekuperace dochází k minimalizaci brzdění a tím opět napomáháme ke zdravějšímu životnímu prostředí.

Nákup elektromobilu byl spolufinancován v rámci projektu z OP PIK, Výzva II

programu podpory, NÍZKOUHLÍKOVÉ TECHNOLOGIE - Elektromobilita, akumulace

energie a druhotné suroviny.

Název programu: Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Název projektu: Zvýšení konkurenceschopnosti podniku zavedením inovativních technologií v oblasti elektromobility

Jméno žadatele: Mézl a Janíček s.r.o.

Termín realizace: 25. 5. 2017 – 30. 6. 2018

Způsobilé výdaje: 356 851, 23 Kč

Výše dotace: 267 638, 42 Kč

Popis projektu: Cílem projektu bylo zvýšení konkurenceschopnosti podniku zavedením inovativních technologií v oblasti elektromobility. Cíle bylo dosaženo pořízením elektromobilu a nabíjecí stanice v rámci areálu pro vlastní potřebu podniku. Realizací projektu došlo ke zvýšení využití efektivnějších a spolehlivějších nízkouhlíkových technologií.

Závěry a výsledky: Cíle projektu bylo dosaženo pořízením elektromobilu a nabíjecí stanice do areálu firmy pro vlastní potřeby podniku. Realizací projektu se zvýšila konkurenceschopnost podniku a došlo ke zvýšení využití efektivnějších a spolehlivějších nízkouhlíkových technologií.

Leták ve formátu pdf

Fotografie realizovaného projektu:

Nissan Leaf

Polepka na autěPlakát firma

Dotace

Reality

Pronájem průmysl. areálu v Zubří - bývalé kuříny
Pronájem průmysl. areálu v Zubří - bývalé kuříny

Mézl a Janíček s.r.o.

Zašová - Luhy 170
756 51 Zašová
tel.: +420 571 634 146
kontaktní formulář

Webdesign: ROXNET | Redakční systém FLYNN